0
Vaše poptávka

Tipy na party dekorace, které nezruinují váš rozpočet

Dekorace jsou jedny ze základních věcí, bez kterých se dětská oslava narozenin neobejde. Dříve se místnost vyzdobila nafukovacími balónky a party mohla začít. Dnes se pomalu člověk ztrácí v nepřeberném množství dekoračních prvků, které obchody nabízejí. Jaké vybrat ozdoby? Co se bude dětem nejvíce líbit a nebude to drahé? Na všechny otázky vám rádi odpovíme na řádcích níže. I za pár korun můžete mít krásnou výzdobu.

Jaké dekorace budete potřebovat

Doporučujeme jako dominantu místnosti či zahrady, kde se bude oslava konat, zvolit krásně a vesele prostřený stůl. Že se bude prohýbat pod lákajícími pokrmy je jasné, jak ho ale rozveselit? V první řadě kupte jednorázové dětské nádobí. Talíře, kelímky, brčka, ubrousky. Pokud máte téma akce, nakupte nádobí právě v tomto duchu. Tento sortiment nabízí mnoho e-shopů a určitě najdete i oblíbený motiv vašeho dítěte.

Stůl by měl být také hezky prostřen. Můžete koupit barevné ubrusy na jedno použití nebo použít stolové šerpy, běhouny nebo naaranžovat organzu. Nebojte si s výzdobou pohrát. Jako další doplněk mohou sloužit i jmenovky či konfety poházené po stole. Ozdobte i narozeninový dort. Použijte svíčky nebo fontánu, která vytvoří efekt létajících jisker.

Zaměřte se i na dekorace v prostoru. Na strop či stěnu zavěste oblíbené girlandy, které mohou mít tvar lampionů, střapců, papírových koulí, pom-pomů, vlaječek atd. Můžete použít i narozeninové bannery například s nápisem Happy Birthday. Klasikou zůstávají balonky, které mají dnes mnoho tvarů. Místo dvaceti jednoduchých balonků kupte například tři foliové nafukovací postavičky. Pokud budou nafouknuty heliem, můžete je postavit i doprostřed místnosti pomocí těžítka na balonky.

Balónky na dětský den
Balónky na dětský den

Děti potěší i papírové kloboučky a frkačky. Počítejte však s tím, že oslava bude trochu hlasitější. Jestliže máte připraveny soutěže, můžete jednotlivá stanoviště také různě vyzdobit. 

Pokud nemáte dostatek času, lze si na internetu u specializovaných e-shopů objednat celou párty sadu. Vyberete jen barvu, popřípadě téma a přijde vám balík s kompletní výzdobou.

Jak ušetřit peníze na výzdobě dětské oslavy

Většina dekorací, které koupíte na dětskou oslavu, vám vydrží více let, pokud je děti nezničí. To se týká především závěsných dekorací. Pokud je máte v neutrálním duchu (princezny a piráti mohou vaše dítě za rok omrzet), dobře je uskladněte. Až je za rok vytáhnete a doplníte novými party dekoracemi na stůl, děti budou opět překvapené a nadšené.

Srovnávejte ceny. Jedna věc může mít u jednotlivých obchodníků rozdílnou cenovku. Hledejte i na zahraničních webech, na portálech aliexpress či wish jsou produkty za mnohem nižší finanční hodnotu. Například foliový balónek ve tvaru pohádkové postavy Elzy vysoký 120 cm, tam seženete za cca 25 Kč.

Použijte přírodní výzdobu. Někdy stačí k radosti málo. Místo umělých plastových dekorací použijte ty přírodní. Spojte to s výletem do přírody a nasbírejte luční květy, šišky, kamínky, větvičky a vše, co vám padne do oka. Tyto věci se však nejlépe vyjímají na klasickém porcelánovém a skleněném nádobí (čímž dále ušetříte za jednorázové nádobí). Dejte květiny do skleněných džbánů, po stole poházejte šišky a omyté kamínky zajímavých tvarů.

Děti nadchnete, když přichystáte něco neobvyklého. Zkuste udělat oslavu na zahradě a dlouhý stůl vytvořte z palet. Stačí dvě na sebe, aby stůl byl nižší. Použijte přírodní výzdobu a klasické nádobí. Okolo stolu umístěte polštářky jako židle a můžete si být jisti úspěchem. Do velkých zavařovacích sklenic vložte čajové svíčky a můžete místo oslavy ohraničit tímto kouzelným způsobem. Do blízkosti svíček však neumísťujte textilie ani papír.

Organizaci a dekorace můžete svěřit i profesionálům

Naštěstí existují firmy, které starosti s organizací oslav vyřeší za vás. Doporučujeme agenturu Happy Times, která má dlouholeté zkušenosti s přípravou akcí pro děti a poradí vám v jakémkoliv ohledu. Třeba i s dekoracemi. Navíc nabízí pronájem nafukovacích atrakcí jako například skákací hrad Praha atd. Jednoduše pošlete poptávku s popisem vaší představy a na konci vás čeká nezapomenutelná dětská párty!