0
Vaše poptávka

Jaké občerstvení zvolit na dětskou oslavu?

Plánujete dětskou oslavu narozenin a nevíte si rady s občerstvením? Pak vám v tomto článku rádi poradíme. I když se to nezdá, děti jsou komplikovaní strávníci. Nemají problém na rovinu sdělit, že jim jídlo nechutná a po zbytek dne se ho ani nedotknou. Máme pro vás mnoho tipů, jak se této situaci vyhnout a připravit pro děti jednoduché delikatesy. Důležité je, aby byly pokrmy nejen chutné, ale i lákavé na pohled a přitáhly pozornost malých hostů.

Co je třeba promyslet před přípravou občerstvení

V první řadě byste si měli zjistit od rodičů pozvaných dětí, zda někdo netrpí alergií na určité jídlo. Pokud budou na oslavě malé děti, vyvarujte se pokrmům, které by jim mohly zaskočit. Tím máme na mysli menší pecky v ovoci či velké tvrdé bonbony. Obecně lze říci, že klasickým sladkostem jako je čokoláda, lízátka či bonbony, už na dětských oslavách odzvonilo. Krom toho, že tento druh cukrovinek mají určitě dostupný doma, můžete tyto věci nahradit mnohem chutnější i zdravější variantou a rodiče vám za to budou jistě vděční.

Dále je třeba popřemýšlet, zda pohoštění bude v duchu home made nebo si jej objednáte. Tato záležitost je zcela na vás, pokud však máte čas, doporučujeme pohoštění připravit doma. Budete tak mít vše pod kontrolou. Snad jen pokud nejste zběhlí ve výrobě dortů, raději si ho objednejte, budete mít o starost méně.

Jaké zvolit osvěžení v teplých dnech

Teplé dny nabízejí více možností, jaké plody a pokrmy využít. To se týká především ovoce a zeleniny. Možná jste si teď představili ovocnou mísu či tác s nakrájenou zeleninou. Nechte však pracovat svou fantazii a jídlo dětem prezentuje v té zábavnější formě.

Vyrobte například ovocné špízy. Klidně stačí čtyři druhy různě barevného ovoce (hroznové víno, meloun, kiwi, ananas), které napíchnete na špejli. Z melounu pak můžete pomocí vánočního vykrajovátka vytvořit hvězdičky či jiné tvary. Špízy obložte větší talíř a první pochutina je na světě. Kousky ovoce můžete také naskládat do kornoutů od zmrzliny. Obě varianty si děti mohou vzít od stolu a pochutnávat si na čerstvém ovoci při hře.

Co se týče nápojů, zkuste domácí šťávy. Koupit sladké limonády umí každý. Buďte originální a do skleněných džbánků udělejte tři druhy limonád. Stačí ze sodové vody, sirupu a kousků ovoce (malin, borůvek, melounu,…). Vypadají a chutnají skvěle. Pro malé dámy bude příjemným překvapením odpolední kafíčko, které jednoduše uvaříte z mléka, vody a Cara. Ve stylových hrnečcích bude potěšení z lahodného nápoje o to větší.

Další tipy na občerstvení

Dominantou prostřeného stolu by měl být narozeninový dort. Ideální je dort upéct nebo objednat v oblíbeném motivu vašeho dítěte. Nezapomeňte na svíčky či velmi oblíbenou dortovou fontánu. Ze sladkého jsou dále oblíbené cupcaky a cakepops (z těch lze vytvořit krásnou kytici). Co děti milují, jsou palačinky. Připravte je v menších velikostech s několika náplněmi – tvarohovou, marmeládovou, čokoládovou atd. Určitě sklidíte pochvalu! Jako rychlejší varianta se nabízí koupit již hotové zmrazené minivětrníčky, které najdete v každém supermarketu.

Další delikatesou pro malé děti bývají i pokrmy z listového těsta. Variant je mnoho. Populární jsou párečky v listovém těstě nebo šneci, které lze napíchnout na špejli, a dostanou tvar lízátka. Nutno podotknout, že klasika nezklame nikdy. Tedy miniřízečky, kuřecí stripsy, hranolky a popcorn, sice nespadají do zdravé výživy, ale tu v tento den neřešíme. Hlavně, ať dětem chutná.

Tortillové rolky jako tip na závěr

Na závěr máme pro vás recept na rychlý, velmi chutný a lákavě vypadající pokrm. Jedná se o rolky z pšeničných tortill. Z vlastní zkušenosti víme, že tato pochutina zmizí z talířů jako první.

Tortilly namažete pomazánkovým máslem či jinou oblíbenou pomazánkou. Poté na ně nakladete listy ledového salátu, šunku, plátkový sýr a na závěr pruh ze salátové okurky. Ten přiložíte k okraji a pomalu a pevně rolujete. Nakonec rolku zabalte do potravinové fólie a dejte ideálně na noc do lednice. Dobrou chuť!

Obrázek občerstvení pro děti
Obrázek občerstvení pro děti

Nemáte čas? Od toho je tu agentura Happy Times

Všichni rodiče chtějí pro své děti to nejlepší, tedy i nezapomenutelnou narozeninovou oslavu. Ne všichni však máme čas na organizaci takovéto akce. Naštěstí se můžete obrátit na agenturu Happy Times, která vám dětskou oslavu zorganizuje kompletně, nebo může nabídnout jen doplňkové služby. Mezi ty patří i catering či dodání občerstvení. Nabízí zvláště vynikající domácí cupcaky.

Poskytuje dokonce i pronájem nafukovacích atrakcí, které děti milují. Skákací hrady, zorbing atd. Na stránkách agentury Happy Times si stačí vybrat, jaká atrakce se vám líbí a pak už stačí jen domluvit podrobnosti o pronájmu.