0
Vaše poptávka

Jak zabavit děti zaměstnanců na firemní oslavě?

Blíží se termín akce pořádané vaší firmou a stále nevíte, jakým způsobem pojmout její organizaci? V současné době je stále častější trend na firemní akce zvát i děti zaměstnanců. Na první pohled se to může zdát nepraktické, když se nad tím však více zamyslíte, firma tím jen získá. Kolegové se přes děti více neformálně sblíží a vnímají to jako pozitivní věc, protože nemusí řešit hlídání svých ratolestí. Je tu však jedna podmínka. Děti by měly být zabavené, aby na sebe měli zaměstnanci navzájem trochu času. Poradíme vám, jak si firemní oslavu či teambuilding užít i s dětmi.

Co promyslet před konáním firemní akce s dětmi

Pokud jste se tedy rozhodli pozvat na firemní oslavu zaměstnance včetně jejich dětí, v první řadě je nutné promyslet čas a místo konání akce. Je zřejmé, že s ohledem na děti by měla být oslava během dne, nikoli ve večerních hodinách. Přijatelné je dopoledne zakončené společným obědem či odpoledne končící večerním rautem. 

Co se týče lokality, lepší je pořádat oslavu, když je venku teplo, možností existuje více. Samozřejmě i v zimě je to možné. Nutné je však sehnat odpovídající vnitřní prostory. Pronajmout si můžete sály v kulturních domech, či větší salónky v restauracích, nejlépe s dětským koutkem. Ideální jsou samozřejmě prostory ve vaší firmě, kdy nemusíte platit pronájem.

V teplejších dnech se logicky nabízí více variant. Pamatujte jen, že potřebujete více místa i pro děti. Dnes si lze pronajmout pěkné zahrady, místa v parku, hřiště, sportovní areály, terasy restaurací atd. Nejlépe uděláte, když vyberete místo mající již nějaké dětské herní prvky. Co je důležité, aby místo bylo ohraničené a oplocené. Všichni víme, že děti nejraději zkoumají zakázaná místa, a ta by mohla být mimo oblast dění. Záleží také na tom, jak velká firma jste a jaký finanční rozpočet bude akce mít.

Jakou zábavu přichystat pro děti

Variant, jak zabavit děti, je nespočet. Je však nutné brát zřetel na skutečnost, že se jedná o firemní oslavu a měli by si ji užít také zaměstnanci. Zabavit starší děti je jednodušší a hlavně na ně nemusíte dávat tak velký pozor. Menší děti ocení relaxační zónu s hračkami. Doporučujeme si pronajmout dospělou osobu (či více, podle počtu dětí) na hlídání. Rodiče se tak budou moci věnovat svým kolegům.

Položte si dále otázku, co mají děti rády. Hry, hudbu, tanec a na první pohled lákavé občerstvení. To vše jim na firemní akci dopřejte. 

Co se týče hry a zábavy, děti se většinou nechají strhnout ostatními. Připravte tedy spíše společné hromadné hry, jako dětská sportovní olympiáda, nebo v poslední době tak oblíbené malování v písku. Pokud máte možnost, najměte si animátora, který se o jejich zábavu postará. Za důležitou věc považujeme jednu hru či aktivitu společnou s dospělými. Populární jsou například závody na dálku ovládaných autíček. Kolektiv se tak více stmelí a o společných zážitcích se pak bude u kávy v kanceláři povídat ještě dlouho. 

Hudba a tanec by měly být samozřejmostí. Můžete uspořádat dětskou diskotéku, jejíž součástí bude například soutěž známá jako tanec s balónky. Pokud máte tu možnost, zařiďte malé podium, kde bude animátor předcvičovat na hudbu.

Občerstvení je nedílná součást každé firemní oslavy a akce. Stejně tak, jako mají dospělí naservírované jídlo na švédských stolech, mělo by být něco připraveného i pro děti. Postačí opět švédské stoly, jen ve veselejším a barevnějším provedení. Pokrmy by měly být na první pohled pro dětské oči lákavé. Malí hosté milují miniřízečky, párečky v listovém těstu, kuřecí stripsy, dorty, cupcaky, muffiny atd. Nabízí se i varianta, kdy může jídlo pro děti roznášet pohádková postava. Nebudou tak mít pocit, že jsou na vedlejší koleji, když rodičům nosí jídlo číšníci.

Zařiďte si pronájem nafukovací atrakce

Doporučujeme také pronajmout si nafukovací atrakce, skákací hrady atd. Důvod je jednoduchý. U dětí i dospělých se těší velké oblibě. Nafukovací atrakce jsou nabízeny v různých podobách – hrady, skluzavky, horolezecké stěny, zámky, nafukovací hřiště či zorbing fotbal. Fotbal v nafukovacích koulích můžete pojmout jako zápas mezi muži a ženami, kdy děti budou v roli fanoušků.

Darujte dětem sladkou vzpomínku

Krom krásných vzpomínek by si měli dospělí i děti odnést z akce malou pozornost. Ať už se bude jednat o výslužku v podobě cukroví či jiné věci s logem firmy. Věřte, že vaši zaměstnanci vám budou vděční za možnost prožít pěkný den se svými dětmi i kolegy, aby se tak lépe poznali. 

Pokud vám na organizaci takovéto akce nezbývá čas, pronajměte si naši agenturu Happy Times, která zařídí vše podle požadavků od A do Z. Jako bonus nabízíme pronájem nafukovacích atrakcí, které byly v článku zmíněny.