0
Vaše poptávka

Jak uspořádat akce či oslavy v ekologickém duchu?

V současné době se stává čím dál větším trendem návrat k přírodě. Země je jen jedna a je potřeba se chovat zodpovědně k naší planetě, abychom tu budoucím generacím něco zanechali. Toto uvědomění začíná prostupovat téměř všemi sférami lidského života. A kde jinde začít, než od mala vštěpovat dětem úctu k přírodě. V tomto článku vám dokážeme, že i dětská oslava narozenin či jiné akce se dají zorganizovat v ekologickém duchu. Máme pro vás několik rad, jakým způsobem pojmout oslavu, aby na jejím konci nebyly pytle plastového odpadu a děti byly i tak nadšeny. Jde to. Opravdu.

Dekorace
Dekorace

 

Kde začít

Děti mají rády vše neznámé a nové. Pokud se tedy rozhodnete uspořádat oslavu v eko stylu, nemusíte se bát neúspěchu. Ano, blýskavých věcí bude velmi málo, možná dokonce žádné. Jděte na to chytře a začněte přímo u tématu oslavy. Co třeba život v lese? Malí hosté převlečení za lesní víly a skřítky? Nebo pohádkové lesní bytosti? Nemusí to být přece vždycky Spiderman nebo růžová princezna. Uvidíte, že děti překvapíte, protože na takové párty určitě ještě nebyly.

Rozešlete pozvánky na recyklovatelném papíru, který seženete v každém papírnictví. Krom důležitých informací na ně může váš oslavenec nakreslit pohádkové postavy, les, louku, prostě cokoli spojené s přírodou. Ještě lepší než tato varianta je poslat pozvánky elektronicky.

Pokud máte chalupu u lesa, velkou zahradu nebo bydlíte blízko parku, místo oslavy se nabízí. Jestliže bydlíte ve městě, pronajměte si zahrádku u restaurace, která je poblíž rybníka, lesa či louky.

Dekorace a stolování

Pokud jsou v místě oslavy stromy, pověste na ně lucerničky. Stačí mít menší zavařovací sklenice, do nich dát čajové svíčky, ovázat je režným provázkem a zavěsit na větev pomocí drátku. Jako závěsnou dekoraci lze také použít žárovky na provaze, při setmění vytvoří kouzelnou atmosféru a navíc vám tato dekorace zůstane několik let.

Nedílná součást každé oslavy jsou balonky. Jejich vypouštění však přírodu ničí. Nejdou totiž do nebe, ale spadnou na louky, do lesů či jinam, kde je mohou pozřít zvířata a ty jsou tak ohroženi na životě. Jestliže je chcete za každou cenu, zvolte ekologické balonky, které po použití rozstříhejte a dejte na kompost. Můžete zvolit i jiné varianty „létající zábavy“, například bublifuky.

Vytvořit můžete i originální věci jako teepee, kdy svážete pár silnějších prken a přehodíte přes ně látku či záclonu. Vnitřek vystelte polštářky a domeček pro malé hosty je hotov.

Co se týče stolování, zapomeňte na plastové nádobí a výzdobu. Použijte buď vaše keramické klasické nádobí, nebo biologicky rozložitelné papírové talíře a dřevěné příbory. Místo klasických brček zvolte bambusová, která vám vydrží opravdu dlouhou dobu. Různé konfety či plastové ozdoby na stůl zaměňte za přírodní dekorace, mezi něž patří šišky, klacíky, květiny, mech, žaludy atd. Na balení dárků použijte krajku či ekologickou stuhu v různých barvách. K sehnání jsou v ekologickém provedení také ubrousky, samostojné lampiony, krabičky na sladkosti, šerpy na stůl, stylové papírové kelímky, jmenovky a řada dalšího.

Obrázek čisté přírody
Obrázek čisté přírody

Co se týče zábavy pro děti, mohou si zaskákat v režných pytlích, zahrát šipkovanou (přičemž šipky jsou vytvořeny z klacíků), zacvrkat si dřevěné kuličky, zahrát si na slepou bábu a další.

Výhoda ekologických dekorací

Výhoda výše uvedeného je kromě šetření přírody také finanční nenáročnost. Buď použijete své nádobí a dekorace z přírody nebo využijete věci, které vám pár let vydrží.

Šetrní k přírodě a k penězům můžete být i v rámci občerstvení. Pohoštění lze vyčarovat z toho, co dům dá. Určitě máte v lednici máslo, pár druhů sýru a bylinky na domácí pomazánku na jednohubky. Místo kupovaných chipsů zkuste opéct brambory nakrájená na tenká kolečka. Možností je bezpočet.

S vašimi přáními ohledně organizace dětských oslav narozenin či jiných dětských akcí vám rádi pomohou profesionálové z agentury Happy Times. Poskytují a pronajímají mnoho druhů zábavy a můžete bez obav využít jejich služby. V duchu ochrany přírody je to například bublinový workshop, v rámci kterého si užijete mnohem větší zábavu než vypouštěním balonků.