0
Vaše poptávka

Dětský den na vesnici či ve městě? Poradíme vám, jak na to!

Dětský den patří mezi nejčastěji pořádané akce pro děti. Koná se většinou v letních měsících a pořadatelem bývají různé organizace, firmy a obce. Určitě si ještě z mládí pamatujete dětské dny na vesnici či ve městě. S ubývajícím časem jsou však na tyto akce pokládány stále větší nároky. V dnešním moderním světě už dětem nestačí pouze závody ve cvrkání dřevěných kuliček a zmrzlina v kornoutu. Zájem je o nejnovější nafukovací atrakce, fotbal v nafukovací kouli, různé druhy projekce atd. Děti lákají hlavně aktivity, které si doma kvůli omezenému prostoru a financím nemohou dovolit. Jak tedy malé návštěvníky na tomto typu akce pobavit, aby si domů odnesli nezapomenutelný zážitek?

Obrázek malování na obličej
Obrázek malování na obličej

Kde začít

Aby měl dětský den úspěch, je třeba pozvat co nejvíce dětí. Krom tištěných pozvánek a letáčků využijte i sociální sítě, plakáty na vývěskách a klidně i reklamu v médiích. Rodiče tyto akce ocení, protože jsou v blízkosti bydliště a nemusí nikam cestovat.

Dále vyberte dostatečně velké místo, kam se bez problémů děti s rodiči vejdou. Ve městech je ideální lokalitou například sportovní areál se zázemím či park. S předstihem místo na daný termín zamluvte, aby se s ním nepočítalo na jinou akci. Berte v úvahu i špatné počasí a zamluvte si party stany.

Další důležitou věcí je pronájem skákacích atrakcí a dalších prvků. S předstihem objednejte moderátory, animátory, instruktory či jiné pomocníky. Na vesnicích postačí i dobrovolníci z řad obyvatel, kteří budou dohlížet na dodržování pravidel her a bezpečnost dětí. 

Jaké aktivity zvolit

Děti milují soutěže. Připravte pro ně tedy aktivity, kde si vyzkouší své dovednosti a budou měřit své síly s ostatními. Z důvodu různého věku doporučujeme hodnotit soutěžící za účast tak, aby každý dostal malou odměnu.

Vhodné jsou stanoviště s různými disciplínami. Každý u vchodu dostane kartičku s políčky, kam bude při splnění jednotlivých úkolů dostávat razítko. Na každém stanovišti ho pak bude čekat konkrétní disciplína. Může se jednat o skok v pytli, hod míčkem do koše, poznávání zvířat atd. Rodiče budou při vstupu určitě rádi i za leták s programem akce, pokud máte časový harmonogram.

Jako tip uvádíme sladit celou akci do jednoho tématu. Od oblečení organizátorů a výzdobu po zaměření disciplín. Jako příklad uvádíme pirátský den, kdy děti mohou přijít v pirátských kostýmech a uvítají je stejně tak oblečení pořadatelé. V místě budou rozvěšeny bílé, modré a červené balónky, girlandy a další. Soutěže mohou být v duchu lovení rybek, hledání pokladu, shazování papírových papoušků míčkem atd. 

Po absolvování disciplín by děti měly mít připravené i další vyžití. Jako překvapení lze objednat například skákací hrad pro děti v podobě krokodýla, malování pirátských masek na obličej atd. 

Nezapomínejte ani na občerstvení. Pokud není k dispozici stánek či jiné občerstvovací zařízení, pronajměte si menší stánky, přičemž každý by měl být zaměřený ideálně na něco jiného, aby se netvořily fronty. Děti si pak mohou vybrat mezi stánkem s nápoji, stánkem s ovocem (v teplých dnech osvěží a rodiče ocení zdravou variantu pokrmů) či stánek s jídlem (párek v rohlíku, hranolky, řízky, bagety,…). Jako bonus mohou pokrmy dostat názvy zapadající do tématu dětského dne. Jestliže objednáte i vozíky s cukrovou vatou, popcornem a zmrzlinou, budou vám návštěvníci určitě vděční.

Originální pohádková cesta

Jednou z dalších možností, jak pojmout dětský den, je cesta za pohádkou. Organizátoři převlečení za pohádkové bytosti jsou vděčným a častým tématem dětských oslav a akcí. Povyšte však cestu za pohádkou na vyšší úroveň. Pokud vyberete lokalitu, kde je blízko les či park ideálně s rybníkem, máte vyhráno. Zasaďte jednotlivé disciplíny do míst typických pro pohádkové postavy. Přeplujte na loďce (samozřejmě s dospělým doprovodem) rybníček, kde vás na konci uvítá vodník. Nenechte se vylekat čertem, který vyskočí z nedaleké jámy. Zatancujte si s rusalkami na rozkvetlé louce. Pomozte loupežníkovi najít poklad. Dívejte se raději do korun stromů, aby vás nepřekvapil hejkal. Došli jste až do zámku k princezně? Pak si zasloužíte královskou hostinu a třeba si domů donesete i ten čokoládový zlaťák!

Obrázek dítěte s bublifukem

Vše výše uvedené a více vám pomůže zorganizovat agentura Happy Times. S pořádáním dětských dnů máme bohaté zkušenosti a nic pro nás není překvapením. Ozvěte se nám a určitě se domluvíme.