0
Vaše poptávka

Jak uspořádat bezproblémovou dětskou oslavu

Jedna z nejhezčích věcí na světě je úsměv na tváři dítěte. Užijte si se svými ratolestmi jejich bezstarostné a veselé dětství. Uspořádejte jim dětskou oslavu, na kterou jen tak nezapomenou. Nemusíte si nutně pronajímat restauraci s dětským koutkem a vše mít bezchybné jako od profesionálů. Dětem stačí kamarádi a zábava. Když je k tomu navíc co zakousnout a nějaký pěkný dárek, jsou to pro vás samozřejmě body navíc. Nic se však nedá naplánovat předem do posledního puntíku. Oslava, zvláště ta dětská, se může během chvilky sesypat jako domeček z karet. Poradíme vám, čeho se vyvarovat, aby vše proběhlo bez problémů, a vy jste byli bez starostí.

Oslava narozenin
Oslava narozenin

Pozor na alergie a jiné zdravotní problémy dětských hostů

Své dítě znáte dobře. Pokud má zdravotní problémy, vyvarujete se při oslavě věcem, které by mu mohly ublížit. Co však ostatní malí hosté? Aby všichni oslavu přežili ve zdraví, je dobré od rodičů všech pozvaných dětí zjistit, zda nemá dítě alergii či nějaké zdravotní problémy, které by se mohly při oslavě projevit. V lepším případě by se dítě mohlo osypat, v horším pak dostat anafylaktický šok. Jestliže zjistíte u hosta alergii či jinou nemoc a jeho rodiče nebudou na oslavě přítomni, vyžádejte si od nich případné léky. 

Pokud má nějaké dítě alergii na určitý druh jídla, nebudeme ho při oslavě podávat. Nejčastěji se alergie projevuje při konzumaci burských ořechů. Přibývá i dětí, které jsou alergické na barviva v limonádách a konzervační látky v džusech. Nemusí se však jednat jen o jídlo. Mezi dětmi je i hodně alergiků na pyl. Pokud tomu tak je i ve vašem případě, nenechávejte děti běhat na rozkvetlé louce a trávu posekejte raději den před oslavou. 

Domácí mazlíčci by měli jít stranou

Druhé potencionální nebezpečí se skrývá v podobě domácích zvířat. Při dětské oslavě by měla být v oddělené místnosti či raději u příbuzných nebo u souseda. V první řadě může být na srst zvířat nějaké dítě alergické, v druhé pak může dítěti ublížit. Ať je váš domácí mazlíček sebevíc vycvičený a mírumilovný, reakce zvířat se nedá pokaždé předvídat. Pokud mu omylem dítě šlápne na packu či ho zatahá, zvíře může v obranném reflexu zaútočit. Neponechávejte tedy nic náhodě a na pár hodin se se zvířetem rozlučte. 

Vybírejte nezávadné dekorace větší velikosti

K dětské oslavě patří bezesporu pěkná výzdoba. Balónky, pom-pomy, frkačky, ale také blýskavé konfety, svíčky, barevné kamínky na stůl atd. V případě oslavy pro menší děti doporučujeme použít spíše větší nezávadné dekorace.

Děti odjakživa přitahují malé blýskavé předměty. Malé kamínky, krystalky či perličky váš stůl sice ozdobí, ale děti je mohou během okamžiku vdechnout. Abyste se vyhnuli nepříjemnostem, zvolte spíše závěsné dekorace jako lampiony, pom-pomy, balónky, girlandy, rozety či narozeninové bannery. Pokud si stůl chcete přece jen pořádně ozdobit, místo malých dekorací použijte spíše barevné plastové nádobí, veselé ubrousky a vtipné jmenovky.

Kluci na oslavě narozenin
Kluci na oslavě narozenin

Mějte vše pod kontrolou

Není nic horšího, než v den oslavy zjistit, že občerstvení nebude doručeno, či že se klaun nemůže dostavit. Proto si všechny body sepište na papír a den předem si telefonicky potvrďte, zda je vše v pořádku. Pokud vás přeci jen překvapí nečekaná událost, improvizujte. Nenechte na sobě před dětmi znát, že došlo k chybě a s chladnou hlavou si zavolejte donáškovou službu s jídlem či poproste souseda, ať se přestrojí za pohádkovou postavu.  

Nebuďte na to sami

Při dětské oslavě je vždy dobré mít po ruce alespoň jednoho pomocníka. Pokud se malý host rozpláče, ať už z jakéhokoliv důvodu, je dobré vzít ho stranou a v klidu ho utěšit. Mějte připravenou lékárničku se základními věcmi. Určitě máte telefon na ostatní rodiče, v nejhorším případě jim můžete zavolat.

Nic tedy nenechte náhodě a buďte připravení. Věříme ale, že tyto situace se vaší dětské oslavě vyhnou a vaše dítě bude na svůj mejdan ještě dlouho vzpomínat! Pokud si přece jen chcete být stoprocentně jisti, že vše vyjde na jedničku, vezměte si na pomoc naši agenturu Happy Times. Rádi a ochotně vám vždy pomůžeme.